​​
Czynne: pon-pt 9:00 - 19:00 | sob. 9:00 - 15:00 | niedz. 9:00 - 11:00
14 626 48 20
ul. Ujejskiego 6-10 | Tarnów
lek.wet. Elżbieta Szaluś, lek.wet. Mariusz Szaluś

Boże Ciało


19.06.2019 12:23

20.06.2019 Czwartek - Boże Ciało
Przychodnia będzie NIECZYNNA

Zapraszamy w piątek w godzinach 9:00-19:00

 

medycyna regeneracyjna


31.10.2017 15:43
Pragniemy poinformować o wprowadzeniu do naszej oferty nowoczesnej terapii preparatem NOLTREX.  Jest to syntetyczna wiskoproteza o konsytencji żelu   składająca się z biopolimeru zawierającego jony srebra.
Kompatybilność Noltrexu z biologiczną tkanką została potwierdzona badaniami klinicznymi in vitro oraz  in vivo u ludzi i zwierząt.
Preparat znalazł szerokie zastosowanie w ortopedii - w przypadku dysplazji stawów biodrowych, łokciowych , artrozy stawu , uszkodzenia więzadła krzyzowego stawu kolanowego.
Jak działa
Noltrex?
- hyrożel o właściwosciach podobnych do mazi stawowej wspomaga amortyzację stawu, pomaga zachować integralność chrząstki, zmniejsza tarcia
- jony srebra mają działanie bakteriostatyczne, stwarzają idealne warunki do chondrogenezy
- pełni funkcję wiskoprotezy
- efekty sa widoczne juz po kilku dniach od podania preparatu
Preparat podaje się jednorazowo ( jednakże ilość podań może być modyfikowana w zależności od stanu klinicznego pacjenta i zaawansowania choroby zwyrodnieniowej).
Efekt przeciw bólowy utrzymuje się zwykle 6-12 miesięcy. ( są doniesienia o poprawie utrzymującej się nawet 2-3 lat).
Polecany szczególnie w początkowych stadiach choroby zwyrodnieniowej oraz u pacjentów z zaawansowaną chorobą, u których zabieg chirurgiczny z róznych powodów nie może być przeprowadzony.


Celem przypomnienia, posiadamy w ofercie również inne preparaty i terapie z zakresu medycyny regeneracyjnej:
1. Osocze bogatopłytkowe PRP - preparat krwiopochodny, który uzyskuje sie z krwi obwodowej pobranej od pacjenta. PRP stymuluje procesy regeneracyjne, stanowi uzupełnienie do zabiegów chirurgicznych w obrębie stawów. Stosowane w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach ścięgien i więzadeł, urazach mięśni szkieletowych, gojeniu tkanek miękkich.
2. Włóknik bogatopłytkowy PRF - autogenna membrana fibrynowa pozyskiwana z krwi pacjenta. stymuluje gojenie ran, odbudowę tkanek miękkich, wzrost kości. Szczególnie korzystny w ortopedii jako uzupełnienie braków kości, oraz przy implantacji materiałów "obcych"
3. Komórki macierzyste - pozyskiwane z tkanki tłuszczowej pacjenta. stosowane z chorobie zwyrodnieniowej stawów, obumieraniu tkanki chrzęstnej, urazach ścięgien, mięśni szkieletowych, stanach zapalnych kości, złamaniach kości, przewlekłej niewydolności nerek, spondylozie kregosłupa.
4. Terapia Orthokine Vet IRAP - terapia polegajaca na pozyskaniu z krwi pacjenta kondycjonowanej autologicznej surowicy. Stosowana w leczeniu zapaleń i zwyrodnień stawów i kręgosłupa, dysplazji stawów, tendinopatii. IRAP coraz częściej wypiera długotrawałe leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi ( efekt porównywalny lub lepszy a bez skutów ubocznych)

 

Nowość


20.05.2017 03:38
Informujemy, że poszerzyliśmy zakres przeprowadzanych badań diagnostycznych o wykonywane w przychodni posiewy z wymazów i zeskrobin, hodowle patogenów i określanie antybiotykooporności. Pozwala to na sprecyzowanie skuteczniejszej terapii antybiotykowej, zwłaszcza przy nawracających problemach skóry i uszu.

USG Z KOLOROWYM DOPPLEREM


11.05.2017 19:56

 Pragniemy poinformować, że wyposażenie naszej przychodni powiększyło się o nowy wysokiej klasy aparat USG z kolorowym Dopplerem SonoScape S8, który oprócz znakomitego obrazowania narządów jamy brzusznej pozwoli nam wykonywać dokładne badanie serca tzw. echo serca.

Echo serca razem z RTG klatki piersiowej, EKG  oraz dokładnym osłuchiwaniem pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy a poprzez to dobranie najskuteczniejszej formy leczenia chorób seraca i układu krążenia. Choroby te są coraz częstsze u starszych psów i kotów, a u niektórych ras szczególnie predysponowanych pojawiają się już w wieku młodzieńczym. Wczesne ich wykrycie pozwala na skuteczniejszą terapię i dłuższe życie naszych podopiecznych.

Rentgen cyfrowy


11.05.2017 19:52
W trosce o ciągłą poprawę świadczonych usług, zainstalowaliśmy skaner cyfrowy do obróbki zdjęć rentgenowskich. Niezmiernie poprawia to jakość i szczegółowość pozyskiwanego obrazu  RTG, co później przekłada się na trafność diagnozowania. Eliminuje on również chemiczną obróbkę błon RTG, co wydatnie zmniejsza szkodliwość dla środowiska i nas samych. Obraz nagrywany jest w zależności od potrzeby na płyty CD, DVD, pendrive lub bezpośrednio wysyłany on-line do lekarza kierującego na badanie. Cena prześwietlenia nie ulega zmianie.